fbpx

Vetura sulet qëllimshëm në një piceri në Paris, ndërroi jetë një vajzë e vogël

Një veturë është sulur në një tarracë të jashtme të një picerie në qytetin Sept-Sorts në lindje të Parisit të hënën, duke vrarë një vajzë të vogël dhe duke lënduar disa të tjerë, ka raportuar televizioni francez BFM TV.

BFM TV thotë se shoferi i veturës është arrestuar, transmeton Koha.net.

Një zyrtar lokal i prefekturës së Seine-et-Marne nuk ka pranuar të komentojë.

Ndërkaq, mediat tjera në Francë thonë se sulmi ka qenë i qëllimshëm.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close