fbpx

Rruga më e rrezikshme në botë është në Turqi (Foto)

Rruga më e rrezikshme në botë – një rrugë e vërtetë për në ferr që ka marrë shumë jetë vitet e fundit ndodhet në Turqi.

Një webfaqe – që hulumton rrugët më të rrezikshme në botë, zgjodhi rrugën “D915 Bayburt” si më të rrezikshmen në botë.

Kjo rrugë është 66 milje e gjatë dhe ka 29 kthesa shumë të rrezikshme, shkruan Gazeta Express.

Rruga, që ishte ndërtuar nga ushtarët rus më 1916, përshkruhet si një rrugë ku nuk mund të kthehesh në disa kthesa, për shkak se nuk ka anësore për siguri dhe se shumë lehtë mund të biesh nga një lartësi marramendëse në të cilën ndodhet rruga.

Se si duket ajo mund ta shihni më poshtë:

306ac4a500000578-0-image-a-27-1453380917670

 

screenshot-10_1453411290-287371

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button