fbpx

Shqiptarja 20 vjeçe i mund të gjitha, rrëmben kurorën e bukurisë amerikane (FOTO)

Shqiptaret kanë lënë gjurmë të shumta nëpër botë, për talentin dhe bukurinë e tyre.

20-vjeçarja nga Kaçaniku i Kosovës, Leona Koxha është shpallur “Miss Collegiate America 2017”. Bukuroshja ka lënë pas shumë vajza të tjera amerikane, duke u shpallur më e bukura dhe rrëmbeu kurorën.

Bukuroshja nga Kaçaniku do të përfaqësojë Kaliforninë në garën kombëtare, e cila këtë vit do të zhvillohet në Arkansas.

20-vjeçarja studion “Marrëdhënie ndërkombëtare dhe menaxhimi i krizave ndërkombëtare” në San Diego State University të Kalifornisë.

“Leona Koxha nga Kaçaniku ka arritur të fitojë një çmim të rëndësishëm në Amerikë.

Pas suksesit në “Miss Santiego” para gjasht muajve, mbrëmë ajo arriti suksesin e radhës ku në nivel kombëtar arriti të shpallet Miss Kollegiate Amerika 2017.

Vlen të theksohet se Leona Koxha lindi në fshatin Koxhaj dhe që nga lufta fundit në Kosovë bashkë me familjen ka emigruar në San Diego të Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, shkruhet në faqen në Facebook të shqiptares së shpallur më e bukura e vajzave të kolegjeve amerikane.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button