fbpx

Dasma e Messit një ceremoni madhështore (FOTO)

Të dashuruarit e fëmijërisë, Lionel Messi dhe Antonella Roccuzzo janë martuar në një ceremoni madhështore të mbajtur në Rosario të Argjentinës.

Çifti i ri u puth para kamerave pasi u martua dhe dorë për dorë parakaluan në tepihun e kuq të një kompleksi në Rosario.

Në ceremoninë e martesës ishin të ftuar rreth 250 mysafirë, përfshirë yjet si Xavi, Carles Puyol, Cesc Fabregas dhe Samuel Eto’o.

Përveç lojtarëve të Barcelonës, si Luis Suarez, Jordi Alba e Sergio Busquets, i ftuar ishte edhe Angel Di Maria.

Image may contain: 4 people, people standing and wedding

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button