fbpx

Paris Air Show, prezantohet fjala e fundit e industrisë së avionëve

Në Paris po mbahet edicioni i 52-të i “Paris Air Show”, ku në hapësirat e panairit ndërkombëtar janë ekspozuar ekzemplarë të avionëve me bashkëkohor të kompanive ajrore që janë lidere në transportin ajror, raporton Anadolu Agency (AA). 

Deri më tani, janë prezantuar një sërë modelesh të avionëve komercial, ku spikasin modelet e avionëve Airbus dhe Boeing. Ndër të tjera u prezantuan edhe modelet Airbus A400 m, Embraer E-190 E2 Airbus A 321- Neo, Airbus A380, Airbus A350-1000 XWB dhe A737 Max Boeing.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button