fbpx

5 arsyet pse të përdorim arrë kokosi

Shpesh, kemi hasur shumë sugjerime në fushën e bukurisë, mbi përdorimin e frutave apo perimeve të ndryshme. Lëkura është primarja për një trajtim sa më natyral, e për këtë këshillat për produktet që duhet të përdorim, janë të shumta. Arra e kokosit është një nga më të favorizuarat, duke qenë se si fruti, ashtu dhe lëngu, gjejnë përdorim maksimal në fushën e trajtimeve, sidomos në dematurgji. Është arritur në përfundimin se, vetëm me një arrë kokosi, ju mund të zgjidhni disa probleme njëkohësisht, shkruan Bordo.al.

Harrojini maskat me përmbajtje të tillë, pasi kimikatet e shtuara pengojnë në dhënien e një rezultati maksimal. Më poshtë, ju paraqesim 5 mënyrat, se si të përdorni arrën e kokosit, në shërbim të bukurisë:

1. Balsam për buzët.
2. Skrab për pjesën e shputave dhe themrave.
3. Përdorim bashkë me shampon, për eleminimin e zbokthit.
4. Maskë anti-rudhë dhe eleminues i qeskave të zeza poshtë zonës së syve.
5. Hidratues lëkure, sidomos për fytyrat e thata.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button