fbpx

Ja pija që do tju ndihmojë të pastroni mushkëritë nga duhani. Provojeni

Kolla e shkaktuar nga pirja e duhanit është një problem që i shqetëson të gjithë duhanpirësit
Një recetë që mund të ju ndihmojë në lehtësimin dhe zvogëlimin e sipmtomave të kollës dhe pa lënë duhani vjen për ju.

Përbërësit:

Xhinxher, një copë sa pëllëmba e dorës
400 gram qepë dhe një kokërr hudhër, të dyja këto produkte kanë veti të forta anti kancerogjene dhe parandalojnë infeksionet e rrugëve të frymëmarrjes
2 lugë shafran, i cili është plotë me vitamina, minerale dhe acide yndyrore omefa 3
1 litër ujë
400 gram sheqer

Përgatitja: hidhni sheqerin në ujë dhe nxejeni me zjarr të ngadaltë dhe shtoni qepën e prerë në copa të mëdha, hudhrën dhe xhenxhefilin.

Kur uji të vlojë, shtoni shafranin, ulni temperaturën e ngrohjes dhe ëprbërja të zjehet edhe pak kohë. Kur përzirja të përgjysmohet, kulloni lëngun që del dhe vendoseni në një enë qelqi.

Lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës dhe pastaj vendoseni në frigorifer, shkruan shqiptarja.com, transmeton lajmi.net.

Këtë përzierje konsmumojeni çdo ditë nga dy lugë të vogla çdo mëngjes esëll dhe dy orë pas komnsumimit të darkës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button