fbpx

Të paktën 16 persona e kanë humbur jetën në Sudanin jugor

Të paktën 16 civilë janë vrarë sot në përleshjet mes forcave të sigurisë dhe kryengritësve në qytetin e dytë më të madh në Sudanin jugor – Vau, kumtoi sot misioni paqësor i KB-së në atë vend.

“Misioni sot ka organizuar dy patrulla në Vau dhe ka vërejtur trupat e pajetë të 16 civilëve në spital, ndërsa atje ndodheshin edhe 10 persona të lënduar”, theksohet në kumtesë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button