fbpx

Gjendet “vajza Mogli” që jetonte në pyll me kafshët (FOTO)

Një vajzë tetë vjeçare është gjetur teksa jetonte me majmunë në Indi. Sipas raportimeve të mediave lokale, ajo është e paaftë për të ecur apo folur si një njeri, transmeton kp.

Fëmija, i cili thuhet se komunikon me gjeste dhe ecën në të katër këmbët, u gjet nga policia në një pyll të largët në Bahraich, Indi veriore.

Ajo tashmë është quajtur ‘vajza Mogli’ për shkak të ngjashmërive të saj me Moglin nga tregimi i Librit për Xhunglën, përrallë e shkrimtarit Rudyard Kipling.

Autoritetet thonë se ajo jetonte pa frikë në mesin e majmunëve, në afërsi të kufirit me Nepalin.

Ata janë ende duke u përpjekur për ta zbuluar se kush është ajo, dhe për sa kohë ajo ka qenë në egërsi.

auto_3F002A1B00000578-4386060-image-a-62_14914820942031491508069

auto_3F00280600000578-4386060-image-a-56_14914734220431491508070

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button