fbpx

Xhaka turpëron Mark Noble dhe menjëherë me një pasim në stilin e Pirlos (Video)

Në këtë takim edhe pse nuk shënoi apo asistoi në mesin e më të mirëve ishte Granit Xhaka.

Shqiptari gjuajti një herë drejtë portës, 120 pasime (89%  saktësi), 133 prekje të topit, dy driblime të kompletuara, katër ndërhyrje në top dhe dy driblime në ajër të fituara.

Por, 24-vjeçari vazhdon të komentohet për driblimin që bëri ndaj Mark Noble, duke ia futur mjeshtërisht topin në mes këmbëve dhe menjëherë me një pasim të gjatë dhe të saktë drejt një bashkëlojtari të tij, gjë që tifozëve ia kujtoi ditët e arta të Andrea Pirlos.
/Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button