fbpx

Medjedoviç i lumtur për debutimin me gol te Shkëndija (VIDEO)

Triumfi i parë në start të gjysmëstinorit pranveror përveç tre pikëve ka nxjerë në pah paraqitjen e mirë të të rinjëve Totre e Zejnullai, si dhe katër përforcimeve Abdurahimi, Çollakoviç, Çollak dhe Medjedoviç.

Ky i fundit shënoi gol në debutim në fitoren 2:0 që shënoi Shkëndija ndaj Sileksit, ndërsa shprehet shumë i kënaqur me mënyrën se si ai dhe përforcimet tjera janë pritur në skuadër dhe në Tetovë. Ndeshjen e radhës, Shkëndija e luan si mysafire e liderit të tabelës dhe konkurrentit të vetëm për titull, Vardarit. Derbi i xhiros së 20-të do të luhet të dielen me 26 shkurt në stadiumin e qytetit në Shkup, “Telekom Arena”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button