fbpx

“Viktimat” e motoçikletave pa të drejtë kompensimi

Nga praktika, po dalin mangësitë e ligjit për siguri në komunikacion rrugor. Rritja e temperaturave që shoqëruan ditët e fundit, për pasojë shtoi praninë motoçikletave në komunikacion, shkruan gazeta KOHA.

Sikurse edhe viteve të kaluara, kjo dukuri po shndërrohen në makth të vërtetë për drejtuesit e automjeteve dhe këmbësorët.

Qytetarë të dëmtuar në aksidente komunikacioni të shkaktuara nga motoçikleta pas të gjitha aventurave të kaluara nëpër labirintet gjyqësore nuk ia dalin të arrijnë deri te drejtësia.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close