fbpx

Algjeriani thyen rekord, udhëhoqi emisionin 51 orë pa ndërprerje

Algjeriani Mihriz Rabiye ka vendosur rekord të ri afrikan, me atë që për 51 orë pa ndërprerje ka udhëhequr emisionin e radios, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas raportit të Radios shtetërore të Algjerisë, Rabiye emisionin e radios në gjuhën frënge e filloi të shtunën në ora 6 sipas kohës lokale, ndërsa e përfundoi të hënën në ora 10.

Rabiye gjatë kësaj periudhe kohore, pa pauzë, ka folur për tema të ndryshme. Në këtë mënyrë ai ka thyer rekordin e marokenit Imad el Kutbi të vitit 2007 i cili foli 50 orë.

Rekordin botëror në programin më të gjatë të radios e mban belgu Peter van De Veira i cili në vitin 2012 vendosi rekord të ri botëror për emision më të gjatë të radios, që zgjati tetë ditë dhe shtatë netë, 185 orë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close