fbpx

Jolevski: SHBA-ja ngelet e përkushtuar ndaj Evropës dhe Maqedonisë

Administrata e re e presidentit amerikan Donald Tramp mbetet e përkushtuar ndaj Evropës dhe vazhdimit të marrëdhënieve të mira me Maqedoninë. Porosi të tillë ka marrë ministri i Mbrojtjes të Maqedonisë Zoran Jolevski, i cili në SHBA u takua me përfaqësues nga ekipi për tranzicion të presidentit Tramp.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button