A po i bën BDI-së presion VMRO-ja? Bejta: VMRO ma dërgoi policinë në zyrë (VIDEO)

Policia financiare ka trokitur sot në dyert e kryetarit të Gostivarit, Nevzat Bejta.

TV21 mëson se të paktën tre policë kanë takuar të parin e komunës! Ekipi jonë në terren ka xhiruar këtë “takim”, por asnjëri nga policët financiar nuk foli për arsyen e “intervistimit” të Bejtës!

Kryetari i Gostivarit ndërkaq akuzon policinë se vizita e tyre po bëhet me porosi politike, dhe akuzoi VMRO-DPMNE për shantazh!

Nevzat Bejta thotë se “urdhëri për kontrollin ka ardhur prej komitetit te VMRO DPMNE-së, pas deklarates që ai e dha “se nudk ka shqiptarë që do koalicion me Gruevskin”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button