fbpx

Atmosferë e qetë para, debat i nxehtë në emisionin historik në “200” (FOTO)

Debati në emisionin 200, në TvAlsat, siç cilësohet “historik” mes VMRO DPMNE-së, LSDM-së, BDI-së dhe PDSH-së ka ngjallur një reagim të madh në opinion, shkruan Shkupi. Deklaratat e “nxehta” të dhëna në program janë pjesë e thuajse të gjitha mediave, por cila ishte atmosfera para programit?

Gazetari Nazim Rashidi, autor i Programit 200 thotë se “të gjithë të ftuarit, Nikolla Poposki, Stevo Pendarovski, Artan Grubi dhe Idriz Orana ishin në një atmosferë korrekte me njëri-tjetrin”.
Siç duket zyrtarët e lartë akuzat dhe sulmet i kishin ruajtur për në program.

Ky ishte debati i parë mes figurave të larta të VMRO DPMNE-së dhe LSDM-së në vite dhe përfundoi sipas kërkesës së Rashidit, që të pranishmit tia japin dorën njëri-tjetrit.

debat

 

 

debat3

debat4

debat5

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button