fbpx

Fiton milionat vetëm duke udhëtuar (FOTO)

Njihuni me Alieen Adalid, 24 vjeçaren e cila fiton 80,000 dollarë në vit vetëm duke udhëtuar, transmeton KlanKosova.

Aileen e cila vjen nga Filipinet, kishe filluar punë në një korporatë kur ishte 19 vjeçare, po pas dy vitesh e kishte kuptuar se puna në një zyrë e në një tavolinë, s’ishte për të. Më pas ajo ia kishte dhënë dorëheqjen drejtorit të bankës ku punonte, duke treguar se pasion e ka të udhëtojë.

Tani ajo ka fiton 6700 dollarë në muaj vetëm nga blogu i saj i udhëtimeve dhe i shfrytëzon paratë për t’i financuar shpenzimet e udhëtimit.

Në dy vjet ajo e ka vizituar Japoninë, Indonezinë, Europën Lindore, Francën, Norvegjinë dhe Ishujt Faroe dhe s’e ka ndërmend të ndalet.

Alieen Adalid
Alieen Adalid
Alieen Adalid
Alieen Adalid
Alieen Adalid
Alieen Adalid
Alieen Adalid
Alieen Adalid

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button