fbpx

Berisha publikon “listën e kanabistëve”: Gjithë drejtuesit e policisë nga Tepelena

Ish- Kryeministri Sali Berisha del me një listë të gjatë emrash të drejtuesish të Policisë së Shtetit, për të cilët thotë se janë nga Tepelena.

Në një postim të bërë në profilin e tij në Facebook, ai thotë se “Të gjithë drejtuesit, çunat e krimit janë nga kryeqyteti europian i Kanabisit, Tepelena!”, ndërsa lista nis me kreun e Policisë së Shtetit, Haki Çako.

Postimi i plotë i Berishës:

Te gjithë drejtuesit, çunat e krimit jane nga kryeqyteti europian i Kanabisit, Tepelena!

Ketu me poshte keni listen e kanabisteve nga kryeqyteti europian i kanabisit, Tepelena, qe shnderruan Shqiperine me sukses te plote ne Kanabistan!

– Haki Çako, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, nga Progonati i Tepelenës, i rritur në Lushnje
– Rebani Jaupi, zv.Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, nga Tepelena
– Skëndër Kalemaj, Drejtor i Hetimit të Krimit në Policinë e Shtetit, nga Tepelena
– Gramoz Sako, Komandant i Gardës së Republikës së Shqipërisë, nga Tepelena
– Zëvendës Kombandant i Gardës së Republikës së Shqipërisë, nga Tepelena
– Ylli Ymeri, Drejtori i Përgjithshëm i Prapavijës, nga Tepelena
– Ervin Hodaj, Drejtor i Policisë së Tiranës, nga Tepelena
– Ermal Muça, Zëvendësdrejtor i Policisë së Tiranës, nga Tepelena
– Dritan Lena, Drejtor i Policisë së Lezhës, nga Tepelena
– Alban Çela, Drejtor i Policisë së Shkodrës, nga Tepelena
– Perlat Cullhaj, Drejtor i Policisë së Durrësit, nga Tepelena
– Edmond Targaj, Drejtor i Policisë së Dibrës, nga Tepelena
– Lorenc Shehu, Drejtor i Forcave Speciale të Ndërhyrjes së Shpejtë, nga Tepelena
– Bujar Ahmetaj, Shefi i Forcës Operacionale në Policinë e Shtetit, nga Tepelena
– Sokol Boçari, Shef i Forcave Speciale, RENEA, nga Tepelena
– Ermal Milori, Drejtor i Policisë Kufitare të Rinasit, nga Tepelena
– Gëzim Zhupa, Drejtor i Policisë Kufitare të Vlorës, nga Tepelena
– Arben Skëndo, Drejtor i Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave, nga Tepelena – ka jetuar në Kuçovë
– Qerim Aliaj, Drejtori i Kufirit të Shkodrës, nga Tepelena
– Arjan Ferri, Drejtor i Kufirit në Gjirokasër, nga Tepelena
– Sokol Çela, Drejtor i Kufirit të Durrësit, nga Tepelena
– Ermal Lila, Shefi i Komisariatit të Policisë së Sarandës, nga Tepelena
– Zenel Bejko, Shefi i Komisariatit të Ballshit, nga Tepelena
– Haki Hasanbega, Shefi i Komisariatit të Tepelenës, nga Tepelena
– Babush Hasajan, Shefi i Komisariatit të Urës Vajgurore, nga Tepelena

Po nga Tepelena janë edhe disa drejtues të tjerë në nivele të larta në policinë e Tiranës dhe në rrethe. Më poshtë edhe edhe lista e publikuar nga PD, e cila përmban vetëm postet që drejtohen nga persona nga Tepelena dhe jo emrat e tyre.

LISTA E PD E PUBLIKUAR NË 2014
Në Ministrinë e Brendshme
Ministri i Brendshëm nga Tepelena
Zv.ministri nga Kurveleshi
Sekretari i Përgjithshëm nga Kurveleshi
Drejtori i Kabinetit nga Tepelena
Drejtori i SHKB nga Tepelena
Drejtori i Parkut të Automjeteve nga Tepelena
Zëdhënësi nga Tepelena
Sekretarja nga Tepelena
Truproja nga Tepelena
Komandanti i Gardës nga Tepelena
Zv.komandati i Gardës nga Tepelena
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë nga Tepelena
Zv.drejtori nga Kurveleshi
Shefi i sektorit të mbrojtjes së dëshmitarëve nga Tepelena
Shefi i sektorit në Drejtorinë e Policisë Rrugore nga Tepelena
Në drejtorinë e Tiranës
Drejtori i Qarkullimit nga Tepelena
Shefi i Komisariatit të Kavajës nga Tepelena
Në Durrës
Drejtori i Policisë nga Tepelena
Shefi i Komisariatit nga Tepelena
Shefi i Komisariatit të Shijakut nga Tepelena
Shefi i Qarkullimit nga Kurveleshi
Shefi i Krimit Ekonomik nga Kurveleshi
Në Fier
Drejtori i Policisë nga Tepelena
Shefi i Komisariatit nga Kurveleshi
Në Vlorë
Drejtori i Policisë nga Tepelena
Shefi i Komisariatit të Sarandës nga Tepelena
Shefi i Qarkullimit në Vlorë nga Kurveleshi
Në Gjirokastër
Drejtori i Policisë nga Tepelena
Shefi i Qarkullimit nga Tepelena

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button