fbpx

Tërmete në Maqedoni, fuqia 4.8 dhe 4.9 ballë

Dridhje e fuqishme e ka kapluar sot Maqedoninë.

Sipas të dhënave, vendin kanë goditur dy tërmete njëri me fuqi prej 4.8 ballëve në ora 18.33 dhe tjetri me fuqi prej 4.9 ballëve në ora 18. 41. Dy tërmetet janë me epiqendër në rajonin e Kërçovës, apo 88 kilometra dhe 82 kilometra në jug të Shkupit. Fuqia e tyre është ndjerë thuajse në gjithë Maqedoninë.

Untitled

Untitled

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close