fbpx

Zjarr në Nju Jork, qindra pasagjerë bllokohen në stacionin qendror të trenit

Qindra persona mbetën të bllokuar në stacionin qendror të trenit në Nju Jork të shteteve të bashkuara të Amerikës, pas pezullimit të shërbimit si pasojë e një zjarri që përshiu metronë veriore të tij, transmeton OraNews.

Këto janë imazhet e pasagjerëve të bllokuar brenda Grand Central Terminal në Nju Jork, të cilat tregojnë qartë kaosin e shkaktuar.

Shpërthimi i menjëhershëm i flakëve ka shkaktuar panik tek pasagjerët në metronë e shumë frekuentuar se shtetit amerikan. Guvernatori i New York City Endrju Cuomo tha se zjarri ishte i papritur dhe shumë i madh, duke shtuar se shkaku do të jepet pas një vlerësimi paraprak të situatës.

Megjithatë, ka një hipotezë se zjarri mund të ketë filluar si pasojë e një gjeneratori, i cili ka marrë flakë në ambientet e një kompanie që prodhon kimikate. Zjarri shkaktoi trafik në të njëjtën masë si në orën e pikut.

Inxhinierët dhe ekspertët po analizojnë shtyllat që mbajnë pjesën lart të hekurudhës për të kuptuar nëse zjarri ka prekur strukturën e saj. Sot metroja do të funksionojë me orar të reduktuar, teksa pasagjerët do të jenë të detyruar të udhëtojnë me linjat e tjera ndërlidhëse.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button
Close