fbpx

Zjarri përfshin depon më të madhe të gomave në Evropë

Zjarri ka përfshirë depon më të madhe të gomave në Evropë, në Sesena afër Toledos në Spanjë, raporton Anadolu Agency (AA).

Zyrtarët spanjollë shprehen se në depon e gomave që shtrihet në një sipërfaqe prej 100 hektarësh gjenden mbi 100.000 tonë goma, por fatmirësisht në zjarrin që kishte shpërthyer mëngjesin e sotëm nuk ka të vdekur apo të lënduar.

Retë e tymit të zi kishin alarmuar zjarrfikësit në Toledo dhe Madrid, ndërkohë që autoritetet kanë këshilluar qytetarët të mos braktisin shtëpitë nga shkaku i pasojave negative që mund të ketë mbi ta tymi.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close