fbpx

Mustafa: Kemi vërejtje nga FMN-ja për pagesat e veteranëve

Më 21 maj duhet të përfundojë punën Komisioni Qeveritar për dhe verifikimin e statusit të dëshmorit të kombit, invalidit veteranit  dhe pjesëtarit të UÇK-së.

Me këtë rast, Isa Mustafa në mbledhjen e sotme të ekzekutivit ka thënë se listat përfundimtare tashmë duhet t`i dorëzohen Qeverisë, njofton Klan Kosova.

Poashtu ai ka pranuar se rreth pagesës së kësaj kategorie ka vërejtje nga Fondi Monetar Ndërkombëtar.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close