fbpx

Aksion gueril në Strumicë: Na ktheni paratë (FOTO)

“Na ktheni paratë”, “Dorëheqje”, “Mbaroi”, këto janë vetëm thirrje të cilat janë parë sot në pllakatat e vendosura në palmat të cilat ndodhen në Strumicë, njofton Portalb.

Ky aksion gueril vjen pas katër javëve protesta të mbajtura edhe në këtë qytet pas vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për abolim kolektiv të 56 politikanëve dhe bashkëpunëtorëve të tyre që janë nën hetime.

Përveç protestave në shumicën e qyteteve të Maqedonisë, këto ditë mund të vërehen edhe një sërë aksionesh guerile të cilët qytetarët nëpërmjet tyre u dërgojnë porosi pushtetarëve.

sloboda

poddrskazasjo

gotovoe

fikus

ostvaka

vratetegiparite

mafijanarobija

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close