fbpx

Gjendet i gjallë dyvjeçari, qëndroi mbi 24 orë nën gërmadhat e spitalit të bombarduar në Halep

Pas sulmeve të së mërkurës të avionëve të Rusisë mbi spitalin e improvizuar në qytetin sirian Halep dhe pasi kishin kaluar 24 orë nga sulmi, është gjetur i gjallë nën gërmadhat e spitalit dyvjeçari Ahmed Recep, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Mbrojtjes Civile të Halepit, gjatë sulmit kishin mbetur të vrarë 30 persona, ndërsa 62 të tjerë janë plagosur, në mesin e të cilëve ka fëmijë, gra dhe personel mjekësorë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close