fbpx

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në mbarë territorin e Maqedonisë kryesisht do të jetë me vranësira mesatare dhe me temperatura të ulëta, ndërkaq nuk përjashtohet mundësia e kushteve për reshje të shiut.

Temperaturat do të lëvizin nga 0 deri më 4 gradë celsius gjatë paradites, ndërkaq të njejtat gjatë ditës do të arrijnë deri më 15 gradë celsius.

Shkupi do të ketë mot të ngjashëm, kryesisht me vranësira mesatare. Temperaturat do të lëvizin nga 0 deri më 3 gradë celsius gjatë paradites, ndërkaq të njejtat gjatë ditës do të arrijnë deri më 14 gradë celsius. /Portalb.mk

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close