fbpx

Mbështetje për PSP dhe “Revolucionin shumëngjyrësh” edhe nga Nju Jorku

Maqedonasi që jetojnë dhe punojnë në Nju Jork kanë dalur bashkërisht ta japing mbështetje për “Revolucionin shumëngjyrësh” dhe OJQ- #Protestoj, transmeton Portalb.

“Sot protestojmë kundër regjimit të korruptuar dhe jo demokratik në Maqedoni dhe kundër vendimit jo legjitim për abolimin e politikanëve. Jemi të shqetësuar për krizën politike në Maqedoni dhe regjimin diktaktorial, prandaj i japim mbështetje të plotë PSP-së dhe sektorit civil. Jemi ngjyrosur edhe në që të solidarizohemi me “Revolucionin shumëngjyrësh”, që është shpëtim për Maqedoninë dhe perspektivë për një Maqedoni shumëetnike, të drejt dhe të re”, thuhet në kumtesën e prutestuesve nga Nju Jorku./Portalb

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close