Personi i vdekur nga shpërthimi në Berlin, ishte emigrant

Të dhënat të reja të policisë gjermane për shpërthimin e makinës në Berlin.

Në këto raporte të policisë tregohet se personi që mbeti i vrarë nga ky shpërthim, drejtuesi i automjetit, ishte 43 vjeçar dhe se ishte emigrant në Gjermani, njofton BBC, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, policia tregon se vetura që shpërtheu ishte e tipit Volkswagen Passat.

Ende nuk dihet qartë se kush fshihet pas këtij sulmi, por policia më herët ka konstatuar se ky shpërthim është kryer për hakmarrje nga një bandë kriminale gjermane.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button