Turqia filloi bombardimin në Siri (FOTO)

Forcat e armatosura turke (TSK) të stacionuara në Kilis, në rajonin kufitar me Sirinë, kanë filluar granatimin ndaj fortesave të organizatës terroriste DAESH, raporton Anadolu Agency (AA).

Siç mëson gazetari i AA-së, njësitet e forcave të armatosura të stacionuara në vendin Elbeyli po granatojnë zonën në periferi të Azaza-s ku ndodhen fortesat e DAESH-it.

Turqia bombardon ISIS ne Siri (4)

Përndryshe, nga ana turke e kufirit mund të shihet tymi i cili ngritet për shkak të përleshjeve mes DAESH-it dhe Ushtrisë së Lirë Siriane (FSA).

Janë ashpërsuar masat e pjesëtarëve të forcave të sigurisë të Turqisë, me rastin e punimeve për ngritjen e murit në kufirin turko-sirian.

Turqia bombardon ISIS ne Siri (3)

Ndërkohë, dy raketa të shkrepura nga Siria, kanë rënë në zonën midis Pallatit të Drejtësisë dhe një blloku ushtarak pranë selisë së policisë në Kilis. Raketa, e cili ra afër bllokut ushtarak nuk shpërtheu.

Turqia bombardon ISIS ne Siri (1)

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button