Zvicra fton Tarashajn

Shani Tarashaj është në listën e futbollistëve të ftuar nga slektori Vladimir Petkoviq për përballjet e radhës, shkruajnë mediet zvicrane.

Pas refuzimit të Gianni de Biasi për ta ftuar – pasi siç ka thënë italini, Tarashaj e kishte refuzuar një ftesë të mëhershme – ka reaguar përfaqësuesja zvicrane.

Këto pretendime i ka mohuar lojtari, pasi ka thënë se ka qenë shumë i zënë me punë dhe nuk e ka refuzuar kurrë Kombëtaren.

Nëse e pranon ftesën, Tarashaj do t’i thotë lamtumirë Shqipërisë dhe kështu Zvicra do të ketë edhe një shqiptar më shumë në formacion.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button