Kosovë: Mbetet e bllokuar rruga Kaçanik-Hani i Elezit

Të reshurat e fundit  kanë shkaktuar shembjen e dheut në magjistrale Kaçanik-Hani i Elezit dhe rruga vazhdon të mbetet e bllokuar, njofton Klan Kosova.

Atje qysh mbrëmë ka filluar punën një eskavator për heqjen e dheut dhe lirimin e rrugës.

Por punimet po vazhdojnë pasi shembja ishte shumë e madhe.

Policia e Kosovës në ndërkohë është përkujdesur për mbarëvajtjen e trafikut.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button