Macherano: Nuk gjuaj nga penaltia, goli nuk ndryshon asgjë

Javier Mascherano nuk është i shqetësuar nga mungesa e golave dhe ka insistuar se nuk do të gjuajë nga penaltia vetëm për ta thyer akullin.

Mascherano nuk ka shënuar për Barcelonën në mbi 200 ndeshje zyrtare, që kur u transferua në Camp Nou më 2010.

Argjentinasi nuk ka shënuar që nga marsi i vitit 2008, në fitoren 2-1 të Liverpool ndaj Reading.

“E kam thyer rekordin e Michael Reiziger për vjet pa gol”, ka thënë ai.

“Por nuk shqetësohem aspak. Një gol nuk ndryshon asgjë”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button