Stuhi në Teksas, shkatërrohen dhjetëra shtëpi e biznese

Dhjetëra shtëpi janë shkatërruar pas një super stuhie të fuqishme që ka përfshirë veriun e Teksasit.

Konteja tarrant, që gjendet vetëm 40 km në lindje të Dallas, është pushtuar për orë të tëra nga erëra të fuqishme dhe shi të rrëmbyer.

Pasojat janë këto, mobilje e shtëpi të shkatërruara, banesa të ndara më dysh. Çatitë janë shkëputur nga shtëpitë, bizneset dhe ndërtesat.

Sipas mediave vendase, 2 personave janë lënduar rëndë pasi janë marrë me vehte nga era e fortë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button