Lezhë, mbytet peshkatari amator në Shëngjin

Një peshkatar amator është mbytur në vendin e quajtur Skalierat, në Shëngjin.

Shtetasi Mark Ujka, sipas familjarëve, kishte dalë për të peshkuar dhe nuk ishte kthyer më.

Policia bashkë me familjarët nisën kërkimet dhe e kanë gjetur 65-vjeçarin në ujë. Dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të motit të keq dhe dallgëve që e kanë rrëmbyer peshkatarin nga bregu.
/tch

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button