Moti sot në Maqedoni

Moti sot në mbarë territorin e Maqedonisë kryesisht do të jetë me vranësira mesatare, por dhe do të ketë kushte për reshje të shiut, njofton Portalb.

Megjithëse gjatë ditës do të mbizotërojnë vranësirat, temperaturat do të jenë relativisht të ngrohta. Temperaturat do të lëvizin nga 0 deri më 3 gradë celsius gjatë paradites, ndërkaq të njëjtat gjatë ditës do të lëvizin nga 12 deri më 15 gradë celsius.

Shkupi do të ketë mot të ngjashëm, kryesisht me vranësira mesatare, ndërkaq nuk do të ketë reshje të shiut. Temperaturat do të lëvizin nga 0 deri më 2 gradë celsius gjatë mëngjesit, ndërkaq të njëjtat gjatë ditës do të arrijnë deri më 14 gradë celsius. /Poratlb

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button