Ymeri i shtrëngon dorën Kadri Veselit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visa Ymeri, i është drejtuar karriges së kryekuvendarit Kadri Veseli, me c’rast ia ka zgjatur dorën dhe e ka marrë fjalën në foltore të Kuvendit.

Kuvendi sot po mbanë seancën e parë parlamentare për vitin 2016. Opozita është zotuar se do ta bllokojë mbarëvajtjen e jashtë dyerve të Kuvendit janë grumbulluar qytetarë të cilët po protestojnë kundër zgjedhjes së Hashim Thaçit, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës President.

Gjatë fjalimit të tij Ymeri ka thënë se regjimi Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi do të përfundojë.

“Kjo qeveri ka nisur edhe është duke vazhduar si regjim, por ky regjim do të përfundojë. Këtë kuptojeni edhe ju deputet në salla, sepse qytetarët e kanë kuptuar para jush. Regjimi Mustafa -Thaçi nuk ekziston më”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button