Mustafa: 17 shkurti, dita e flijimit dhe sakrificës për liri e pavarësi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se 17 shkurti paraqet ditën e flijimin dhe sakrificës për liri e pavarësi të shumë brezave.

Këto komente Mustafa i ka bërë në ceremoninë qendrore të organizuar në sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë, për shënimin e tetë vjetorit të pavarësisë.
“Urime dita e pavarësisë, Zoti e bekoftë Kosovën”, tha kryeministri Mustafa.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button