Presidentja e Maltës viziton Kosovën

Me ftesë të Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga sot vjen në vizitë në kosovë homologja e saj nga Malta Marie Louise Coleiro Preca.

Me këtë rast, shefja e shtetit të Kosovës organizon pritje zyrtare me rastin e vizitës në vendin tonë të presidentes së Maltës, ku do të mbahet edhe një takimi bilateral i të dy Presidenteve dhe delegacioneve të tyre.

Marie Louise Coleiro Preca gjithashtu do të takohet me kryekuvendarin Kadri Veseli dhe me kryeministrin Isa Mustafa, transmeton Klan Kosova.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button