John Kerry mbërrin në Tiranë (LIVE)

Para pak çastesh avioni i Sekretarit të Shtetit, John Kerry, është ulur në pistën e Aeroportit të Rinasit.

Sekretari amerikan pritet me masa të rrepta sigurie dhe shoqërohet edhe agjentët e CIA-s.

Po kështu, një helikopter Cougar i ushtrisë po patrullon nga ajri.

Pas takimit me Presidentin Nishani, eskorta e Sekretarit Kerry do të niset drejt Tiranës, ku do të takohet në godinën e Kryeministrisë nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e më pas me Kryeministrin Rama.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button