Berlini gati për Festivalin Ndërkombëtar të Filmit (Video)

Tapeti i kuq u shtri në Berlinale Palast të Gjermanisë.

Kjo përshkak se gjithcka tashmë është gati për të filluar me evenimentin 66-të, të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Berlin, transmeton Klan Kosova.

Festivali i këtij viti do të filliojë nga 11 deri më 21 shkurt dhe është e paraparë që shumë yje botërorë do të jenë pjesmarrës për të parakaluar në tapetin e kuq.

Është raportuar se edhe aktorja Maryl Streep, fituese e çmimin Oscar, do të jetë presidente e jurisë përderisa Vëllëzrit Coen do të jenë ata që do të bëjnë hapjen e festivalit me filmin ‘’Hail, Caesar!’’.

Nga 23 filmat n programin konkurrues, 19 prej tyre do tw jenw premiera botwrore, duke përfshirë këtu edhe  debutimin e filmit ‘’Genius’’ të Michael Grandage’s së bashku me yjet Nicole Kidman, Colin Firth dhe Jude Law.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button