fbpx

Agim Ibraimi shpallet “Ambasador i Sportit”

Futbollisti shqiptarë i NK Maribor dhe anëtar i reprezentacionit të Maqedonisë në futboll, Agim Ibraimi, së bashku me Kire Lazarov, Andon Donçevski dhe Joshko Milenkovski dje janë pritur nga kryeministri i Qeverisë së Maqedonisë Nikolla Gruevski, ku në një ceremoni zyrtare kanë pranuar plaketat me nderin Ambasador i sportit të Maqedonisë.

Agim Ibraimi duke marrë mirënjohjen
Agim Ibraimi duke marrë mirënjohjen

Të gjithë këto personalitete sportive kanë marrë epitetin “Ambasadorë të Sportit” në shpalljen e fundit të Agjencisë për Rini dhe Sport për sportist më të mirë të vitit 2015. / Portalb /

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button