fbpx

Qindra refugjatë në shiun e rrëmbyeshëm

Refugjatët sot, të mbetur në shiun e rrëmbyeshëm në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë thonë se nëse duhet edhe vdekjen do ta presin aty sepse gjithsesi do të vdesin edhe nëse kthehen në vendin e tyre, njofton Telma.

Refugjatët që qepën buzët janë tërhequr në kampet e territorit grek dhe për shkak të përkeqësimit të gjendjes, ekipet mjekësore jua kanë hequr penjtë që të mund të hanë dhe të marrin ilaçe.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button