fbpx

City mposht Sevillën, Juve barazim kunder Monchengladbachut

Manchester City ka marrë kryesimin e Grupit D, pasi ka mposhtur në udhëtim Sevillën me rezultat 3:1.

Golat për Cityn në këtë takim i shënuan Sterling, Fernandinho dhe Bony, ndërsa golin e vetëm për spanjollët e realizoj Termoulinas.

Pas kësaj fitoreje City ngritët në pozitën e parë dhe kualifikohet në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve, ndërsa Sevilla mbetet në vendin e tretë me 3 pikë.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Monchengladnbach dhe Juventus kanë barazuar 1:1.

Për Gladbachun shënoj Johnson, ndërsa golin e barazimit e shënoj mbrojtësi zviceran, Stephan Lichsteiner.

Pas kësaj fitoreje Juventus bie në vendin e dytë me 8 pikë, ndërsa Gladbachu dhe Xhaka në vendin e fundit me 2 pikë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button