Kafjall i shkëlqyeshëm për fëmijën: Omëletë italiane

Vezët janë lehtësisht të tretshme dhe artikuj shumë të ushqyeshëm.

Ja një recetë për përgatitjen e omëletës së shëndetshme me patate, transmeton Telegrafi.

Nevojiten:

– Një patate
– Një vezë e tundur
– Një lugë djathë
– Pak qepë, e copëtuar
– Një lugë vaj ulliri

Përgatitja:

Në tigan ngrohni vaj ulliri. Pataten priteni në rrathë të hollë, qitni në tigan dhe fërgoni derisa të skuqen (rreth 20 minuta).

Qitni sipër vezët dhe qepën të prerë imët, pastaj qitni djathin, mbuloni me kapak dhe fërgoni derisa djathi të shkrihet. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP