Një 61 vjeçare nga Reçica e Vogël kapet në burg duke tentuar t’ia japë djalit të vet një qese me heroinë

Të punësuarit në Burgun e Tetovës dje gjatë kontrollit të ushqimit dhe pijeve të sjella nga nëna e një të burgosuri, i cili është në paraburgim të përkohshëm, nga pakoja e lëngut është gjetur një qese me heroinë, njofton Portalb.mk.

Ashtu siç informojnë nga MPB, dje rreth orës 11 nga ana e të punësuarve në Burgun e Tetovës, gjatë kontrollimit të ushqimit dhe pijeve të dorëzuara nga I.S. (61) nga fshati Reçicë e Vogël e Tetovës, e cila i ka sjellë për djalin e saj F.S. (29), i cili është në paraburgim, në njërën prej pakove të lëngjeve është gjetur një qese me heroinë.

Pas paraqitjes, SPB Tetovë ka dalë në vendin e njarjes dhe e ka gjetur materien e cila është dorëzuar në ekspertizë. Po merren masa për pastrimin e plotë të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP