Melania Trump ofendon disa popuj njëherësh; dhe shkak është sërish veshja!

Melania Trump po bën turin e saj e vetme nëpër botë. Ndalesa e radhës ka qenë Afrika ku gjatë gjithë javës ajo do të vizitojë vendet e Kontinentit të largët, shkruan Bordo.al. 

Por duket se Zonja e Parë e ShBA-ve është vënë sërish në shenjestër të kritikave për shkak të veshjes. Kësaj here ‘fajtorja’ ka qenë një helmetë e bardhë të cilën Melania e kishte në kokë gjatë vizitës në “Nairobi National Park” në Kenia. E veshur me një palë pantallona në ngjyrë ‘kaki’, një këmishë të bardhë dhe çizme të gjata, Zonja Trump i shtoi ‘outfit-it’ të saj mëngjesin e së premtes edhe një helmetë të bardhë.

 

helmetat me kokë në Afrikë, një pjesë e Azisë dhe në Lindjen e Mesme janë të lidhura me rregullat koloniale duke u konsideruar si simbol i shtypjes. Kjo ka bërë që njerëz nga i gjithë globi menjëherë vënë re ‘gabimin’ në veshjen e Trump duke u shprehur të indinjuar dhe të ofenduar nga veprimi i saj. Ende nuk ka dalë ndonjë deklaratë për shtyp nga Shtëpia e Bardhë në lidhje me incidentin e Melania Trump.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP