Fituesit kryesorë të edicionit të 70-të të “Emmy Awards”

Fituesit e kategorive kryesore të edicionit të 70- të “Emmy Awards”, çmimet e akorduara nga televizioni amerikan të shpërndara një ditë më parë në Los Anxhelos, njofton Koha.net.

– Seriali më i mirë dramatik : “Game of Thrones” (HBO)

– Seriali më i mirë, komedi: “La fabuleuse Mme Maisel” (E mrekullueshmja Maisel) (Amazon)

– Mini-seriali më i mirë: “The Assassination of Gianni Versace” (FX)

– Aktori më i mirë në një serial dramatik: Matthew Rhys, “The Americans” (FX)

– Aktorja më e mirë në një serial dramatik: Claire Foy, “The Crown” (Neftlix)

– Aktori më i mirë në një serial, komedi: Bill Hader, “Barry” (HBO)

– Aktorja më e mirë në një serial, komedi: Rachel Brosnahan, “La fabuleuse Mme Maisel” (Amazon)

– Aktori më i mirë në një film apo një mini-serial: Darren Criss, “The Assassination of Gianni Versace”(FX)

– Aktorja më e mirë në një film apo një mini-serial: Regina King, “Seven Seconds” (Netflix)

– Filmi më i mirë në televizion: : “Black Mirror: USS Callister” (Neftlix).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP