Dimitrov dhe Roth “me kajak drejtë ardhmërisë evropiane të Maqedonisë”

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov bashkë me ministrin për Evropë të Gjermanisë, Mihael Roth, pas takimit zyrtar, kanë vendosur që të relaksohen duke bërë kajak në Liqenin e Ohrit, njofton Portalb.mk.

“Me kajak, drejt të ardhmes evropiane të Maqedonisë”, ka shkruar në Tuiter Dimitrov.

Përndryshe, Roth, në deklaratë për media porositi se Marrëveshja e Prespës është mundësi unikate për hapjen e dyerve të BE-së dhe NATO-s.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP