Pamja e fletëvotimit të referendumit mbahet në fshehtësi, ja si dukej në vitin 1991 (FOTO)

Në fshehtësi mbahet pamja e fletëvotimit për referendumit. Për arsye të sigurisë, anëtarët e KSHZ-së i kanë larguar gazetarët nga salla në momentin kur në rend dite erdhi pika me të cilën duhet të konstatohet se si duhet të duket pamja e fletëvotimit, njofton Portalb.mk.

Fletëvotimin do ta shtyp, shtëpia botuese Kiro Dandaro ndërkaq shuma, ashtu si[ kanë informuar nga KSHZ do të jetë ndjeshëm më e vogël se nga shumë që deri më tani janë paguar.

Sa për ilustrim, Portalb.mk, ua sjell fletëvotimin e referendumit të vitit 1991 për pavarësimin e Maqedonisë.

Referendum

Referendumi do të zbatohet në 3.399 vendvotime, ndërkaq pasi që në 81 vendvotime është konstatuar se ka më pak se 10 votues, të njëjtat do të bashkohen në vendvotimet më të afërta ku numri është më i madh.

KSHZ informoi se prej nesër fillon edhe me fushatën zgjedhore me të cilën do të informohen qytetarët për referendumin do t’ua tregojë të drejtat e tyre.

Për referendumin, ashtu si[ informojnë nga KSHZ, janë paraqitur rreth 6.000 vëzhgues.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP