Funksionari i LSDM-së i përzier në transport të “paligjshëm” të nxënësve në Berovë

Ndërmarrja Triterol SHPK Strumicë – dega Berovë në ditën e parë të shkollës i ka transportuar nxënësit nga shkolla fillore “Dedo Ilo Maleshevski” në Berovë, shkruan “Radio Evropa e Lirë”, transmeton Portalb.mk.

Atë ndërmarrja e ka bërë pa nënshkruar marrëveshje me shkollën dhe derisa ka qenë në procedurë tenderi. Në ndërmarrje është i punësuar udhëheqësi i Këshillit të Komunës së Berovës nga radhët e LSDM-së.

Ndërmarrja Triterol SHPK – Strumicë – dega Berovë, është përpjekur që në mënyrë të paligjshme ta marrë transportin e nxënësve në Berovë. Ajo sipas njohurive të REL, është organizuar nga udhëheqësi i Komunës së Berovës nga radhët e LSDM-së, i cili është edhe i punësuar në ndërmarrje.

Autobusët të shkruara me emrin e ndërmarrjes, në ditën e parë të shkollës më 3 shtator në vendin e zakonshëm i ka pritur nxënësit e shkollës fillore “Dedo Ilo Maleshevski” në Berovë. Por, ndërmarrja i ka dërguar nxënësit deri në destinacionin final pa nënshkruar marrëveshje dhe pa leje të kryetarit dhe derisa kanë zgjatur bisedimet për tenderin për transportim të nxënësve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP