Bushati nesër vizitë zyrtare në Kosovë

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli do ta pres nesër në Prishtinë, homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati.

Takimi në mes krerëve të diplomacisë së të dyja vendeve do të zhvillohet në objektin e Ministrisë së Punëve të Jashtme me fillim në ora 09:20.

Pas takimit, shefat e diplomacive të të dyja vendeve do të kenë një konferencë të përbashkët për media, e cila fillon në orën 10:10, transmeton Klan Kosova.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP